Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti Hl. m. PrahaNárodní centrum bezpečnějšího internetu

 

KYBERPSYCHO v hledáčku policie

 

Konference realizovaná za podpory Hlavního města Prahy v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti, je již tradiční odbornou konferencí, zaměřenou na prevenci a řešení kybernetické kriminality a násilí. Letošní ročník oslovil především pracovníky policie, ICT specialisty státní správy a samosprávy, ICT koordinátory škol a pomáhajících subjektů a další odbornou veřejnost.

Konference zprostředkovala nejnovější výzkumné poznatky významných českých a zahraničních pracovišť a zaměřila se na konkrétní nově se objevující hrozby v online prostředí. Věnovala se strategickému rozvoji a vzdělávání v problematice, stávající právní a trestně právní úpravě a spolupráci policie a dalších subjektů s poskytovateli online služeb.

Velkému zájmu se letos těšily především prezentované kazuistiky reálných případů, které zazněly v první části konferenčního programu.

 

Termín konference: 15. října 2014
Časová dotace: 9:00 – 15:00 hod.
Místo konání: Jednací sál Magistrátu hl. m. Prahy, Mariánské náměstí 2, Praha 1

 

Konference byla doprovázena Kybermarketem, prezentacemi partnerů z oblasti neziskových organizací a firem, jejichž činnost se zabývá problematikou kybernetické a online bezpečnosti.

V předvečer konání konference proběhlo v jejím rámci také představení GeneraceFB, jehož cílem je především rodičům poodhalit svět dění na nejrozšířenější sociální síti současnosti a vysvětlit, proč je nejmladší generací online uživatelů tolik oblíbená.

Jste zde: Úvod Konference Kyberpsycho 2014
Our website is protected by DMC Firewall!