Konference NCBI

Aktuální informace o odborných konferencích
Národního centra bezpečnějšího internetu

Aktuálně

Tvořte, připojte se a sdílejte s respektem: Lepší internet začíná u každého z vás!

 

Den bezpečnějšího internetu budeme slavit v úterý, 6. února 2018. Zapište si prosím toto datum do svého kalendáře a připojte se i vy k mnoha akcím, které budou v rámci Dne bezpečnějšího internetu organizovány po celém světě.

Den bezpečnějšího internetu si každoročně klade za cíl angažovat každého uživatele online prostředí k aktivitám směrujícím k lepšímu internetovému prostředí pro každého uživatele bez rozdílu věku. Témat v souvislosti s internetovou bezpečností je stále více ochranou osobního prostoru počínaje, přes generování digitální stopy až po hejtování, netiketu a zásady ohleduplnosti k ostatním uživatelům včetně sdílení a ochrany autorských a vlastnických práv. O technických aspektech bezpečnosti ani nemluvě.

Lepší internet začíná u každého jeho uživatele. Je to právě on, kdo se významnou měrou podílí na jeho obsahu a kdo do značné míry spoluvytváří obsah internetu. Sociální sítě jsou toho jasným příkladem. V jejich případě jsou to jen uživatelé, kdo je dennodenně plní nepřebernými kvanty dat – které poté sociálně-síťové aplikace vhodně využívají. Virtualizace a robotizace bude pokračovat rychlým tempem a na každého uživatele budou kladeny stále větší nároky z hlediska vyhodnocování kvality informace, její důvěryhodnosti a míry manipulace. Schválně, co myslíte, kdy přijde doba na to, abyste se pokaždé vážně zabývali otázkou, zda tím, kdo s vámi právě komunikuje ve vámi oblíbeném prostředí, je člověk nebo chatbot?

Profesionálové z oboru se shodují v přesvědčení, že bezpečnost je souvislý proces. Bezpečnost nelze vyřešit jednou provždy, o bezpečnost je potřeba se starat a neustále dbát jejích zásad. Připojte se i vy ke Dni bezpečnějšího internetu 2018 s některou z aktivit vycházející z jeho motta: "Lepší internet začíná u každého z vás!"

Více informací o Dni bezpečnějšího internetu 2018 (Safer Internet Day) najdete také zde: https://www.saferinternetday.org

Více informací o letošním ročníku Dne bezpečnějšího internetu 2017 najdete zde.

Jste zde: Úvod Připravujeme
Our website is protected by DMC Firewall!