Konference Senát 2017

Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR ve spolupráci se sdružením CZ.NIC a Národním centrem bezpečnějšího internetu pořádal odbornou konferenci na téma:

„Kyberkriminalita a ochrana soukromí“

 

Konference se věnovala očekávaným legislativním změnám v oblasti ochrany soukromí a osobních údajů.

 

Datum konání: 16. května 2017
Čas: 9:50 – 14:00 hod.
Místo konání: Jednací sál Senátu Parlamentu ČR, Valdštejnská ulice, vstup A, Praha 1.

 

Kapacita sálu byla naplněna, na konferenci se již nelze registrovat. Děkujeme za váš zájem.

 

Obsah konference byl rozdělen do dvou tematických bloků:

I. Kybernetická kriminalita a ochrana soukromí

Dopolední blok je zaměřen na aktuální otázky kybernetické kriminality, základních definic a připravované legislativy na ochranu soukromí

II. Ochrana osobních dat – základ bezpečného internetu

Odpolední blok se zaměří na chystané legislativní změny v oblasti ochrany osobních údajů, koho a jak se změny budou týkat a jejich praktické dopady.

 

Účastníci konference si mohli na místě se slevou 50 % (za 160,- Kč) zakoupit tištěnou verzi knihy Jana Koloucha „Cybercrime“, která je v online verzi k dispozici v edici CZ.NIC na webu https://knihy.nic.cz.

Konference cílila na pracovníky Policie ČR a Městské policie, preventisty kriminality a další odborníky z veřejné správy, sociální pracovníky, pedagogy a metodiky ICT na školách, výchovné poradce, pracovníky veřejných a městských knihoven, zástupce NNO, zainteresovanou odbornou veřejnost a média.

Před zahájením konference dne 16. 5. 2017 se v přilehlém salonku Senátu PČR konala od 9.00 hod. tisková konference. Materiály z tiskové konference si můžete od termínu jejího zahájení stáhnout z odkazu uvedeného v článku zde.

 

Program konference si můžete stáhnout zde:

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Senat 2017_program.pdf)Senat 2017_program.pdf[Program konference v Senátu PČR dne 16.5.2017]208 kB
Jste zde: Úvod Konference Senát 2017
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd